KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14521006
nr 1452 1006
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, Mot strömmen. Signerad, 1919. Bildmått: 11,5x16,5 cm, yttermått inklusive ram: 37x40 cm
Utrop:
5.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 28 februari 2022
kl 20:01:24
4.000 kr
4.200 kr
5.000 kr
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.000 kr
5.000 kr (Budbetjänt)
5.200 kr
5.800 kr
6.400 kr
6.600 kr (Budbetjänt)
6.800 kr
- Klassiska
28 feb
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn